06035A8R2JAT2A.pdf
| Image |
| Fabricant | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 8.2 pF | 8.2 pF | 8.2 pF | 8.2 pF | 8.2 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) | 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) | 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) | 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) | 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.035 (0.90mm) | 0.035 (0.90mm) | 0.035 (0.90mm) | 0.035 (0.90mm) | 0.035 (0.90mm) |