06035J2R0BBTTR.pdf
| Image |
| Fabricant | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Series | Accu-P® | Accu-P® | Accu-P® | Accu-P® | Accu-P® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 2 pF | 2 pF | 2 pF | 2 pF | 2 pF |
| Tolerance | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) | 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) | 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) | 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) | 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) |