0603TSFV400FM/35-2.pdf
| Image |
| Package/Case | |||||
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| CurrentRating(Amps) | 4 A | 4 A | 4 A | 4 A | 4 A |
| VoltageRating-AC | - | - | - | - | - |
| VoltageRating-DC | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V |
| ResponseTime | Fast Blow | Fast Blow | Fast Blow | Fast Blow | Fast Blow |
| MeltingI²t | 35A | 35A | 35A | 35A | 35A |