08051J6R8BAWTR.pdf
| Image |
| Fabricant | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Series | Accu-F® | Accu-F® | Accu-F® | Accu-F® | Accu-F® |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 6.8 pF | 6.8 pF | 6.8 pF | 6.8 pF | 6.8 pF |
| Tolerance | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF |
| Voltage-Rated | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.050 W (2.00mm x 1.27mm) | 0.079 L x 0.050 W (2.00mm x 1.27mm) | 0.079 L x 0.050 W (2.00mm x 1.27mm) | 0.079 L x 0.050 W (2.00mm x 1.27mm) | 0.079 L x 0.050 W (2.00mm x 1.27mm) |