08055J160JBTTR.pdf
| Image |
| Fabricant | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Series | Accu-P® | Accu-P® | Accu-P® | Accu-P® | Accu-P® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 16 pF | 16 pF | 16 pF | 16 pF | 16 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.050 W (2.00mm x 1.27mm) | 0.079 L x 0.050 W (2.00mm x 1.27mm) | 0.079 L x 0.050 W (2.00mm x 1.27mm) | 0.079 L x 0.050 W (2.00mm x 1.27mm) | 0.079 L x 0.050 W (2.00mm x 1.27mm) |