Amphenol ICC (FCI) 10136353-07111LF
Numéro de pièce
10136353-07111LF
Fabricant
Amphenol ICC (FCI)
Catégorie :
Rechteck-Steckverbinder – Stiftleisten, Buchsen, Buchsen
Emballage
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.10136353-07111LF.pdf
Description
CONN RCPT 7POS 0.059 TIN SMD R/A
Product details
1. How to order 10136353-07111LF on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 10136353-07111LF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 10136353-07111LF?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series Minitek® 1.50mm Minitek® 1.50mm Minitek® 1.50mm Minitek® 1.50mm Minitek® 1.50mm
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorType Receptacle Receptacle Receptacle Receptacle Receptacle
ContactType Forked Forked Forked Forked Forked
NumberofPositions 7 7 7 7 7
NumberofPositionsLoaded All All All All All
Pitch-Mating 0.059 (1.50mm) 0.059 (1.50mm) 0.059 (1.50mm) 0.059 (1.50mm) 0.059 (1.50mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing-Mating - - - - -
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
FasteningType Latch Holder Latch Holder Latch Holder Latch Holder Latch Holder
ContactFinish-Mating Tin Tin Tin Tin Tin
ContactFinishThickness-Mating - - - - -
InsulationColor - - - - -
InsulationHeight 0.250 (6.35mm) 0.250 (6.35mm) 0.250 (6.35mm) 0.250 (6.35mm) 0.250 (6.35mm)
ContactLength-Post - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C