1.5KE56CAE3/TR13.pdf
| UnidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| BidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 47.8V | 47.8V | 47.8V | 47.8V | 47.8V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 53.2V | 53.2V | 53.2V | 53.2V | 53.2V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 77V | 77V | 77V | 77V | 77V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 19.5A | 19.5A | 19.5A | 19.5A | 19.5A |
| Power-PeakPulse | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) |