Diodes Incorporated 1.5KE62A-T
Numéro de pièce
1.5KE62A-T
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.1.5KE62A-T.pdf
Description
TVS DIODE 53VWM 85VC DO201
Product details
1. How to order 1.5KE62A-T on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 1.5KE62A-T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5KE62A-T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1.5KE62A-T.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1.5KE62A-T pin diagram, 1.5KE62A-T datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 53V 53V 53V 53V 53V
Voltage-Breakdown(Min) 58.9V 58.9V 58.9V 58.9V 58.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 85V 85V 85V 85V 85V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 17.7A 17.7A 17.7A 17.7A 17.7A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)