1SMA15AT3G.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1SMA15AT3G.
| Image |
| Package/Case | DO-214AC, SMA | DO-214AC, SMA | DO-214AC, SMA | DO-214AC, SMA | DO-214AC, SMA |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| BidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 15V | 15V | 15V | 15V | 15V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 16.7V | 16.7V | 16.7V | 16.7V | 16.7V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 24.4V | 24.4V | 24.4V | 24.4V | 24.4V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 16.4A | 16.4A | 16.4A | 16.4A | 16.4A |
| Power-PeakPulse | 400W | 400W | 400W | 400W | 400W |
| PowerLineProtection | No | No | No | No | No |
| Capacitance@Frequency | 758pF @ 1MHz | 758pF @ 1MHz | 758pF @ 1MHz | 758pF @ 1MHz | 758pF @ 1MHz |