1SMA36AT3G.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1SMA36AT3G.
| Image |
| Package/Case | DO-214AC, SMA | DO-214AC, SMA | DO-214AC, SMA | DO-214AC, SMA | DO-214AC, SMA |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| BidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 40V | 40V | 40V | 40V | 40V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 58.1V | 58.1V | 58.1V | 58.1V | 58.1V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 6.9A | 6.9A | 6.9A | 6.9A | 6.9A |
| Power-PeakPulse | 400W | 400W | 400W | 400W | 400W |
| PowerLineProtection | No | No | No | No | No |
| Capacitance@Frequency | 345pF @ 1MHz | 345pF @ 1MHz | 345pF @ 1MHz | 345pF @ 1MHz | 345pF @ 1MHz |