1SMB7.5AT3G.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1SMB7.5AT3G.
| Image |
| Package/Case | DO-214AA, SMB | DO-214AA, SMB | DO-214AA, SMB | DO-214AA, SMB | DO-214AA, SMB |
| UnidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| BidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 7.5V | 7.5V | 7.5V | 7.5V | 7.5V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 8.33V | 8.33V | 8.33V | 8.33V | 8.33V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 12.9V | 12.9V | 12.9V | 12.9V | 12.9V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 46.5A | 46.5A | 46.5A | 46.5A | 46.5A |
| Power-PeakPulse | 600W | 600W | 600W | 600W | 600W |
| PowerLineProtection | No | No | No | No | No |
| Capacitance@Frequency | 1890pF @ 1MHz | 1890pF @ 1MHz | 1890pF @ 1MHz | 1890pF @ 1MHz | 1890pF @ 1MHz |