Amphenol ICC (FCI) 20021323-00020T4LF
Numéro de pièce
20021323-00020T4LF
Fabricant
Amphenol ICC (FCI)
Catégorie :
Rechteck-Steckverbinder – Stiftleisten, Buchsen, Buchsen
Emballage
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.20021323-00020T4LF.pdf
Description
CONN RCPT 20POS 0.05 GOLD SMD
Product details
1. How to order 20021323-00020T4LF on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 20021323-00020T4LF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 20021323-00020T4LF?
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series Minitek127® 1.27mm Minitek127® 1.27mm Minitek127® 1.27mm Minitek127® 1.27mm Minitek127® 1.27mm
ProductStatus Active Active Active Active Active
ContactType Female Socket Female Socket Female Socket Female Socket Female Socket
Style Board to Board Board to Board Board to Board Board to Board Board to Board
NumberofPositions 20 20 20 20 20
NumberofPositionsLoaded All All All All All
Pitch-Mating 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing-Mating 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm)
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
FasteningType Push-Pull Push-Pull Push-Pull Push-Pull Push-Pull
ContactFinish-Mating Gold Gold Gold Gold Gold
InsulationColor Black Black Black Black Black
InsulationHeight 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm)
ContactLength-Post - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C