20KPA240C.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 20KPA240C.
| Image |
| Package/Case | P600, Axial | P600, Axial | P600, Axial | P600, Axial | P600, Axial |
| Series | 20KPA | 20KPA | 20KPA | 20KPA | 20KPA |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| BidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 240V | 240V | 240V | 240V | 240V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 253.35V | 253.35V | 253.35V | 253.35V | 253.35V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 406.35V | 406.35V | 406.35V | 406.35V | 406.35V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 52.2A | 52.2A | 52.2A | 52.2A | 52.2A |
| Power-PeakPulse | 20000W (20kW) | 20000W (20kW) | 20000W (20kW) | 20000W (20kW) | 20000W (20kW) |