3099-18-1-0500-001-1-TS.pdf
| Image |
| Fabricant | CNC Tech | CNC Tech | CNC Tech | CNC Tech | CNC Tech |
| Packaging | Spool | Spool | Spool | Spool | Spool |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| CableType | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up |
| WireGauge | 18 AWG | 18 AWG | 18 AWG | 18 AWG | 18 AWG |
| ConductorStrand | 34/0.0071 | 34/0.0071 | 34/0.0071 | 34/0.0071 | 34/0.0071 |
| Jacket(Insulation)Diameter | 0.112 (2.84mm) | 0.112 (2.84mm) | 0.112 (2.84mm) | 0.112 (2.84mm) | 0.112 (2.84mm) |
| Jacket(Insulation)Thickness | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) |
| Length | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) |
| Voltage | 300V | 300V | 300V | 300V | 300V |