30KPA102-B.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 30KPA102-B.
| Image |
| Package/Case | P600, Axial | P600, Axial | P600, Axial | P600, Axial | P600, Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 30KPA | 30KPA | 30KPA | 30KPA | 30KPA |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| BidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 102V | 102V | 102V | 102V | 102V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 107.64V | 107.64V | 107.64V | 107.64V | 107.64V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 173.88V | 173.88V | 173.88V | 173.88V | 173.88V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 183A | 183A | 183A | 183A | 183A |
| Power-PeakPulse | 30000W (30kW) | 30000W (30kW) | 30000W (30kW) | 30000W (30kW) | 30000W (30kW) |