416F27123CSR.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 416F27123CSR.
| Image |
| Series | 416 | 416 | 416 | 416 | 416 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 27.12 MHz | 27.12 MHz | 27.12 MHz | 27.12 MHz | 27.12 MHz |
| FrequencyStability | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| FrequencyTolerance | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| LoadCapacitance | Series | Series | Series | Series | Series |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 120 Ohms | 120 Ohms | 120 Ohms | 120 Ohms | 120 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) | 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) | 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) | 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) | 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) |