55PC0211-10-9CS2502.pdf
| Image |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| WireGauge | 10 AWG | 10 AWG | 10 AWG | 10 AWG | 10 AWG |
| ConductorStrand | 37/26 | 37/26 | 37/26 | 37/26 | 37/26 |
| Jacket(Insulation)Diameter | 0.129 (3.28mm) | 0.129 (3.28mm) | 0.129 (3.28mm) | 0.129 (3.28mm) | 0.129 (3.28mm) |
| Jacket(Insulation)Thickness | 0.008 (0.20mm) | 0.008 (0.20mm) | 0.008 (0.20mm) | 0.008 (0.20mm) | 0.008 (0.20mm) |
| Length | 100.0' (30.5m) | 100.0' (30.5m) | 100.0' (30.5m) | 100.0' (30.5m) | 100.0' (30.5m) |
| Voltage | 600V | 600V | 600V | 600V | 600V |
| OperatingTemperature | 150°C | 150°C | 150°C | 150°C | 150°C |