55PC0811-18-9CS2502.pdf
| Image |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| WireGauge | 18 AWG | 18 AWG | 18 AWG | 18 AWG | 18 AWG |
| ConductorStrand | 19/30 | 19/30 | 19/30 | 19/30 | 19/30 |
| Jacket(Insulation)Diameter | 0.068 (1.73mm) | 0.068 (1.73mm) | 0.068 (1.73mm) | 0.068 (1.73mm) | 0.068 (1.73mm) |
| Jacket(Insulation)Thickness | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) | 0.010 (0.25mm) |
| Voltage | 600V | 600V | 600V | 600V | 600V |
| OperatingTemperature | 150°C | 150°C | 150°C | 150°C | 150°C |