730-2TB-220VAC.pdf
| Image |
| Fabricant | Kacon | Kacon | Kacon | Kacon | Kacon |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | 730 | 730 | 730 | 730 | 730 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MountingType | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount |
| CoilVoltage | 220VAC | 220VAC | 220VAC | 220VAC | 220VAC |
| ContactRating(Current) | 25 A | 25 A | 25 A | 25 A | 25 A |
| SwitchingVoltage | 277VAC, 30VDC - Max | 277VAC, 30VDC - Max | 277VAC, 30VDC - Max | 277VAC, 30VDC - Max | 277VAC, 30VDC - Max |
| CoilCurrent | 11.8 mA | 11.8 mA | 11.8 mA | 11.8 mA | 11.8 mA |
| CoilType | - | - | - | - | - |
| Features | Test Button | Test Button | Test Button | Test Button | Test Button |
| SealRating | - | - | - | - | - |
| CoilInsulation | - | - | - | - | - |
| MustOperateVoltage | - | - | - | - | - |
| MustReleaseVoltage | - | - | - | - | - |
| OperateTime | 30 ms | 30 ms | 30 ms | 30 ms | 30 ms |
| ReleaseTime | 30 ms | 30 ms | 30 ms | 30 ms | 30 ms |
| OperatingTemperature | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C |