Bourns Inc. 8250-121K-RC
Numéro de pièce
8250-121K-RC
Fabricant
Bourns Inc.
Catégorie :
Festinduktivitäten
Emballage
Axial
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.8250-121K-RC.pdf
Description
IND4.17X11.43MM,120UH10%0.311A,N
Product details
1. How to order 8250-121K-RC on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 8250-121K-RC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 8250-121K-RC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 8250-121K-RC.
Fabricant Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 8250 8250 8250 8250 8250
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 120 µH 120 µH 120 µH 120 µH 120 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 311 mA 311 mA 311 mA 311 mA 311 mA
Current-Saturation(Isat) 95mA 95mA 95mA 95mA 95mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 2.45Ohm Max 2.45Ohm Max 2.45Ohm Max 2.45Ohm Max 2.45Ohm Max
Q@Freq 65 @ 790kHz 65 @ 790kHz 65 @ 790kHz 65 @ 790kHz 65 @ 790kHz
Frequency-SelfResonant 11.2MHz 11.2MHz 11.2MHz 11.2MHz 11.2MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz