961W-BCA28H-CA9.pdf
| Image |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | LED | LED | LED | LED | LED |
| LampColor | Amber | Amber | Amber | Amber | Amber |
| LensColor | Amber | Amber | Amber | Amber | Amber |
| LensTransparency | Clear | Clear | Clear | Clear | Clear |
| Voltage | 28V | 28V | 28V | 28V | 28V |
| Current | 16.5mA | 16.5mA | 16.5mA | 16.5mA | 16.5mA |
| PanelCutoutShape | Round | Round | Round | Round | Round |
| PanelCutoutDimensions | 0.29 (7.37mm) | 0.29 (7.37mm) | 0.29 (7.37mm) | 0.29 (7.37mm) | 0.29 (7.37mm) |
| LensSize | 9.90mm Dia | 9.90mm Dia | 9.90mm Dia | 9.90mm Dia | 9.90mm Dia |