Comchip Technology ACPDT-24VE-HF
Numéro de pièce
ACPDT-24VE-HF
Fabricant
Comchip Technology
Catégorie :
TVS - Dioden
Emballage
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.ACPDT-24VE-HF.pdf
Description
TVS DIODE 24VWM 46VC SOT23
Product details
1. How to order ACPDT-24VE-HF on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the ACPDT-24VE-HF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ACPDT-24VE-HF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ACPDT-24VE-HF.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 2 2 2 2 2
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 24V (Max) 24V (Max) 24V (Max) 24V (Max) 24V (Max)
Voltage-Breakdown(Min) 26.5V 26.5V 26.5V 26.5V 26.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 46V 46V 46V 46V 46V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 3A (8/20µs) 3A (8/20µs) 3A (8/20µs) 3A (8/20µs) 3A (8/20µs)
Power-PeakPulse 138W 138W 138W 138W 138W
PowerLineProtection No No No No No
Applications Automotive Automotive Automotive Automotive Automotive
Capacitance@Frequency 13pF @ 1MHz 13pF @ 1MHz 13pF @ 1MHz 13pF @ 1MHz 13pF @ 1MHz