YAGEO AF162-JR-0768RL
Numéro de pièce
AF162-JR-0768RL
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.AF162-JR-0768RL.pdf
Description
RES ARRAY 2 RES 68 OHM 0606
Product details
1. How to order AF162-JR-0768RL on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the AF162-JR-0768RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AF162-JR-0768RL?
Resistance(Ohms) 68 68 68 68 68
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
NumberofPins 4 4 4 4 4
PowerPerElement 62.5mW 62.5mW 62.5mW 62.5mW 62.5mW
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Applications DDRAM, SDRAM DDRAM, SDRAM DDRAM, SDRAM DDRAM, SDRAM DDRAM, SDRAM
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm)