Yageo AHA25AFB-2R74
Numéro de pièce
AHA25AFB-2R74
Fabricant
Yageo
Catégorie :
Chassis-Widerstände
Emballage
Axial, Box
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.AHA25AFB-2R74.pdf
Description
RESISTOR CHASSIS MOUNT 2.74 OHM
Product details
1. How to order AHA25AFB-2R74 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the AHA25AFB-2R74 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AHA25AFB-2R74?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AHA25AFB-2R74.
Fabricant Yageo Yageo Yageo Yageo Yageo
Package/Case Axial, Box Axial, Box Axial, Box Axial, Box Axial, Box
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series AHA AHA AHA AHA AHA
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 2.74 Ohms 2.74 Ohms 2.74 Ohms 2.74 Ohms 2.74 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 25W 25W 25W 25W 25W
Composition Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C
Features - - - - -
CoatingHousingType Aluminum Aluminum Aluminum Aluminum Aluminum
MountingFeature Flanges Flanges Flanges Flanges Flanges
Size/Dimension 1.063 L x 1.063 W (27.00mm x 27.00mm) 1.063 L x 1.063 W (27.00mm x 27.00mm) 1.063 L x 1.063 W (27.00mm x 27.00mm) 1.063 L x 1.063 W (27.00mm x 27.00mm) 1.063 L x 1.063 W (27.00mm x 27.00mm)
Height-Seated(Max) 0.587 (14.90mm) 0.587 (14.90mm) 0.587 (14.90mm) 0.587 (14.90mm) 0.587 (14.90mm)