Yageo AHA25AFB-42R2
Numéro de pièce
AHA25AFB-42R2
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.AHA25AFB-42R2.pdf
Description
RESISTOR CHASSIS MOUNT 42.2 OHM
Product details
1. How to order AHA25AFB-42R2 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the AHA25AFB-42R2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AHA25AFB-42R2?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AHA25AFB-42R2.
Resistance 42.2 Ohms 42.2 Ohms 42.2 Ohms 42.2 Ohms 42.2 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 25W 25W 25W 25W 25W
Composition Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C
Size/Dimension 1.063 L x 1.063 W (27.00mm x 27.00mm) 1.063 L x 1.063 W (27.00mm x 27.00mm) 1.063 L x 1.063 W (27.00mm x 27.00mm) 1.063 L x 1.063 W (27.00mm x 27.00mm) 1.063 L x 1.063 W (27.00mm x 27.00mm)
Height-Seated(Max) 0.587 (14.90mm) 0.587 (14.90mm) 0.587 (14.90mm) 0.587 (14.90mm) 0.587 (14.90mm)