AHA25AFB-84R5.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AHA25AFB-84R5.
| Resistance | 84.5 Ohms | 84.5 Ohms | 84.5 Ohms | 84.5 Ohms | 84.5 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 25W | 25W | 25W | 25W | 25W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C |
| Size/Dimension | 1.063 L x 1.063 W (27.00mm x 27.00mm) | 1.063 L x 1.063 W (27.00mm x 27.00mm) | 1.063 L x 1.063 W (27.00mm x 27.00mm) | 1.063 L x 1.063 W (27.00mm x 27.00mm) | 1.063 L x 1.063 W (27.00mm x 27.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.587 (14.90mm) | 0.587 (14.90mm) | 0.587 (14.90mm) | 0.587 (14.90mm) | 0.587 (14.90mm) |