Yageo AHA50AFB-0R68
Numéro de pièce
AHA50AFB-0R68
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.AHA50AFB-0R68.pdf
Description
RESISTOR CHASSIS MOUNT 0.68 OHM
Product details
1. How to order AHA50AFB-0R68 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the AHA50AFB-0R68 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AHA50AFB-0R68?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AHA50AFB-0R68.
Resistance 680 mOhms 680 mOhms 680 mOhms 680 mOhms 680 mOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 50W 50W 50W 50W 50W
Composition Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C
Size/Dimension 1.969 L x 1.142 W (50.00mm x 29.00mm) 1.969 L x 1.142 W (50.00mm x 29.00mm) 1.969 L x 1.142 W (50.00mm x 29.00mm) 1.969 L x 1.142 W (50.00mm x 29.00mm) 1.969 L x 1.142 W (50.00mm x 29.00mm)
Height-Seated(Max) 0.650 (16.50mm) 0.650 (16.50mm) 0.650 (16.50mm) 0.650 (16.50mm) 0.650 (16.50mm)