AISR-01-682J.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AISR-01-682J.
| Image |
| Fabricant | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | AISR-01 | AISR-01 | AISR-01 | AISR-01 | AISR-01 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 6.8 mH | 6.8 mH | 6.8 mH | 6.8 mH | 6.8 mH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 35 mA | 35 mA | 35 mA | 35 mA | 35 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 9.7Ohm Max | 9.7Ohm Max | 9.7Ohm Max | 9.7Ohm Max | 9.7Ohm Max |
| Q@Freq | 100 @ 50kHz | 100 @ 50kHz | 100 @ 50kHz | 100 @ 50kHz | 100 @ 50kHz |
| Frequency-SelfResonant | 320kHz | 320kHz | 320kHz | 320kHz | 320kHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |