Assmann WSW Components AK500/16-OE-5-1.5
Numéro de pièce
AK500/16-OE-5-1.5
Fabricant
Assmann WSW Components
Catégorie :
Strom-, Netz- und Verlängerungskabel
Emballage
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.AK500/16-OE-5-1.5.pdf
Description
CORD 16AWG NEMA5-15P - CBL 4.92'
Product details
1. How to order AK500/16-OE-5-1.5 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the AK500/16-OE-5-1.5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AK500/16-OE-5-1.5?
Packaging Box Box Box Box Box
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
1stConnector NEMA 5-15P NEMA 5-15P NEMA 5-15P NEMA 5-15P NEMA 5-15P
2ndConnector Cable Cable Cable Cable Cable
NumberofConductors 3 3 3 3 3
CordType SJT SJT SJT SJT SJT
WireGauge 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
Length 4.92' (1.50m) 4.92' (1.50m) 4.92' (1.50m) 4.92' (1.50m) 4.92' (1.50m)
ApprovalAgencyMarking UL UL UL UL UL
ApprovedCountries United States United States United States United States United States
Color Black Black Black Black Black
VoltageRating 125V 125V 125V 125V 125V
CurrentRating(Amps) 13A 13A 13A 13A 13A
OperatingTemperature 60°C 60°C 60°C 60°C 60°C