AM1.70CR294.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AM1.70CR294.
| Image |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Frequency-Center | 1.7 MHz | 1.7 MHz | 1.7 MHz | 1.7 MHz | 1.7 MHz |
| Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| InsertionLoss | 10dB | 10dB | 10dB | 10dB | 10dB |
| Bandwidth | 768 kHz | 768 kHz | 768 kHz | 768 kHz | 768 kHz |
| Ripple | 0.5dB | 0.5dB | 0.5dB | 0.5dB | 0.5dB |
| NumberofPoles | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | 15°C ~ 40°C | 15°C ~ 40°C | 15°C ~ 40°C | 15°C ~ 40°C | 15°C ~ 40°C |
| MountingType | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| Size/Dimension | 2.980 L x 0.980 W (75.69mm x 24.89mm) | 2.980 L x 0.980 W (75.69mm x 24.89mm) | 2.980 L x 0.980 W (75.69mm x 24.89mm) | 2.980 L x 0.980 W (75.69mm x 24.89mm) | 2.980 L x 0.980 W (75.69mm x 24.89mm) |