aimtec AM1DS-0505DH52Z
Numéro de pièce
AM1DS-0505DH52Z
Fabricant
aimtec
Catégorie :
DC/DC-Wandler
Emballage
7-SIP Module
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.AM1DS-0505DH52Z.pdf
Description
DC DC CONVERTER +/-5V 1W
Product details
1. How to order AM1DS-0505DH52Z on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the AM1DS-0505DH52Z price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AM1DS-0505DH52Z?
Fabricant aimtec aimtec aimtec aimtec aimtec
Package/Case 7-SIP Module 7-SIP Module 7-SIP Module 7-SIP Module 7-SIP Module
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series AM1DS-Z (1W) AM1DS-Z (1W) AM1DS-Z (1W) AM1DS-Z (1W) AM1DS-Z (1W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 4.5V 4.5V 4.5V 4.5V 4.5V
Voltage-Input(Max) 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V
Voltage-Output1 -5 ~ 5V -5 ~ 5V -5 ~ 5V -5 ~ 5V -5 ~ 5V
Voltage-Output2 -5V -5V -5V -5V -5V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 100mA, 100mA 100mA, 100mA 100mA, 100mA 100mA, 100mA 100mA, 100mA
Power(Watts) 1 W 1 W 1 W 1 W 1 W
Voltage-Isolation 5.2 kV 5.2 kV 5.2 kV 5.2 kV 5.2 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 65% 65% 65% 65% 65%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.76 L x 0.24 W x 0.39 H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm) 0.76 L x 0.24 W x 0.39 H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm) 0.76 L x 0.24 W x 0.39 H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm) 0.76 L x 0.24 W x 0.39 H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm) 0.76 L x 0.24 W x 0.39 H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm)