AM2D-4807SH52Z.pdf
| Image |
| Fabricant | aimtec | aimtec | aimtec | aimtec | aimtec |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | AM2D-Z (2W) | AM2D-Z (2W) | AM2D-Z (2W) | AM2D-Z (2W) | AM2D-Z (2W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 43.2V | 43.2V | 43.2V | 43.2V | 43.2V |
| Voltage-Input(Max) | 52.8V | 52.8V | 52.8V | 52.8V | 52.8V |
| Voltage-Output1 | 7.2V | 7.2V | 7.2V | 7.2V | 7.2V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 278mA | 278mA | 278mA | 278mA | 278mA |
| Power(Watts) | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W |
| Voltage-Isolation | 5.2 kV | 5.2 kV | 5.2 kV | 5.2 kV | 5.2 kV |
| Features | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency | 77% | 77% | 77% | 77% | 77% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.76 L x 0.28 W x 0.39 H (19.5mm x 7.2mm x 10.0mm) | 0.76 L x 0.28 W x 0.39 H (19.5mm x 7.2mm x 10.0mm) | 0.76 L x 0.28 W x 0.39 H (19.5mm x 7.2mm x 10.0mm) | 0.76 L x 0.28 W x 0.39 H (19.5mm x 7.2mm x 10.0mm) | 0.76 L x 0.28 W x 0.39 H (19.5mm x 7.2mm x 10.0mm) |