ANT-315-SP.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ANT-315-SP.
| Image |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | Splatch® | Splatch® | Splatch® | Splatch® | Splatch® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| RFFamily/Standard | General ISM | General ISM | General ISM | General ISM | General ISM |
| FrequencyGroup | UHF (300MHz ~ 1GHz) | UHF (300MHz ~ 1GHz) | UHF (300MHz ~ 1GHz) | UHF (300MHz ~ 1GHz) | UHF (300MHz ~ 1GHz) |
| Frequency(Center/Band) | 315MHz | 315MHz | 315MHz | 315MHz | 315MHz |
| FrequencyRange | 312MHz ~ 317MHz | 312MHz ~ 317MHz | 312MHz ~ 317MHz | 312MHz ~ 317MHz | 312MHz ~ 317MHz |
| AntennaType | Chip | Chip | Chip | Chip | Chip |
| NumberofBands | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| VSWR | 1.9 | 1.9 | 1.9 | 1.9 | 1.9 |
| ReturnLoss | - | - | - | - | - |
| Gain | - | - | - | - | - |
| Power-Max | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| Termination | Solder | Solder | Solder | Solder | Solder |
| IngressProtection | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Height(Max) | 0.059 (1.50mm) | 0.059 (1.50mm) | 0.059 (1.50mm) | 0.059 (1.50mm) | 0.059 (1.50mm) |