APT35GT120JU2.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of APT35GT120JU2.
| Image |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Configuration | Single | Single | Single | Single | Single |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 55 A | 55 A | 55 A | 55 A | 55 A |
| Power-Max | 260 W | 260 W | 260 W | 260 W | 260 W |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 2.1V @ 15V, 35A | 2.1V @ 15V, 35A | 2.1V @ 15V, 35A | 2.1V @ 15V, 35A | 2.1V @ 15V, 35A |
| Current-CollectorCutoff(Max) | 5 mA | 5 mA | 5 mA | 5 mA | 5 mA |
| InputCapacitance(Cies)@Vce | 2.53 nF @ 25 V | 2.53 nF @ 25 V | 2.53 nF @ 25 V | 2.53 nF @ 25 V | 2.53 nF @ 25 V |