ASPI-6045T-102M-T.pdf
| Image |
| Fabricant | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | ASPI-6045T | ASPI-6045T | ASPI-6045T | ASPI-6045T | ASPI-6045T |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 1 mH | 1 mH | 1 mH | 1 mH | 1 mH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 300 mA | 300 mA | 300 mA | 300 mA | 300 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 5.85Ohm Max | 5.85Ohm Max | 5.85Ohm Max | 5.85Ohm Max | 5.85Ohm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 1.4MHz | 1.4MHz | 1.4MHz | 1.4MHz | 1.4MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |