Microchip Technology AT24C16AN-10SU-2.7
Numéro de pièce
AT24C16AN-10SU-2.7
Fabricant
Microchip Technology
Catégorie :
Speicher
Emballage
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.AT24C16AN-10SU-2.7.pdf
Description
IC EEPROM 16KBIT I2C 8SOIC
Product details
1. How to order AT24C16AN-10SU-2.7 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the AT24C16AN-10SU-2.7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AT24C16AN-10SU-2.7?
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
MemoryType Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile
MemoryFormat EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM
Technology EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM
MemorySize 16Kb (2K x 8) 16Kb (2K x 8) 16Kb (2K x 8) 16Kb (2K x 8) 16Kb (2K x 8)
MemoryInterface I²C I²C I²C I²C I²C
ClockFrequency 400 kHz 400 kHz 400 kHz 400 kHz 400 kHz
WriteCycleTime-WordPage 5ms 5ms 5ms 5ms 5ms
AccessTime 4.5 µs 4.5 µs 4.5 µs 4.5 µs 4.5 µs
Voltage-Supply 2.7V ~ 5.5V 2.7V ~ 5.5V 2.7V ~ 5.5V 2.7V ~ 5.5V 2.7V ~ 5.5V