AT25040A-10TI-1.8.pdf
| Image |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| MemorySize | 4Kb (512 x 8) | 4Kb (512 x 8) | 4Kb (512 x 8) | 4Kb (512 x 8) | 4Kb (512 x 8) |
| MemoryInterface | SPI | SPI | SPI | SPI | SPI |
| ClockFrequency | 20 MHz | 20 MHz | 20 MHz | 20 MHz | 20 MHz |
| WriteCycleTime-WordPage | 5ms | 5ms | 5ms | 5ms | 5ms |
| AccessTime | - | - | - | - | - |
| Voltage-Supply | 1.8V ~ 5.5V | 1.8V ~ 5.5V | 1.8V ~ 5.5V | 1.8V ~ 5.5V | 1.8V ~ 5.5V |