Eaton - Electronics Division B1010-2R5155
Numéro de pièce
B1010-2R5155
Fabricant
Eaton - Electronics Division
Catégorie :
Doppelschichtkondensatoren (EDLC), Superkondensatoren
Emballage
Radial, Can
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.B1010-2R5155.pdf
Description
CAP 1.5F -20% +80% 2.5V T/H
Product details
1. How to order B1010-2R5155 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the B1010-2R5155 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B1010-2R5155?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of B1010-2R5155.
Image B0810-2R5105-R B1010-2R5155-R B0510-2R5224-R B0820-2R5225-R B0810-2R5105-AP
Numéro de pièce B0810-2R5105-R B1010-2R5155-R B0510-2R5224-R B0820-2R5225-R B0810-2R5105-AP
Package/Case Radial, Can Radial, Can Radial, Can Radial, Can Radial, Can
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series B B B B B
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 1.5 F 1.5 F 1.5 F 1.5 F 1.5 F
Tolerance -20%, +80% -20%, +80% -20%, +80% -20%, +80% -20%, +80%
Voltage-Rated 2.5 V 2.5 V 2.5 V 2.5 V 2.5 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 300mOhm @ 1kHz 300mOhm @ 1kHz 300mOhm @ 1kHz 300mOhm @ 1kHz 300mOhm @ 1kHz
Lifetime@Temp 1000 Hrs @ 70°C 1000 Hrs @ 70°C 1000 Hrs @ 70°C 1000 Hrs @ 70°C 1000 Hrs @ 70°C
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
LeadSpacing 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm)
Size/Dimension 0.413 Dia (10.50mm) 0.413 Dia (10.50mm) 0.413 Dia (10.50mm) 0.413 Dia (10.50mm) 0.413 Dia (10.50mm)
Height-Seated(Max) 0.583 (14.80mm) 0.583 (14.80mm) 0.583 (14.80mm) 0.583 (14.80mm) 0.583 (14.80mm)