B72590E8140S160.pdf
| MaximumACVolts | 14 V | 14 V | 14 V | 14 V | 14 V |
| MaximumDCVolts | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V |
| VaristorVoltage(Min) | 22.4 V | 22.4 V | 22.4 V | 22.4 V | 22.4 V |
| VaristorVoltage(Typ) | 28 V | 28 V | 28 V | 28 V | 28 V |
| VaristorVoltage(Max) | 33.6 V | 33.6 V | 33.6 V | 33.6 V | 33.6 V |
| Current-Surge | 2 A | 2 A | 2 A | 2 A | 2 A |
| Energy | - | - | - | - | - |
| NumberofCircuits | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Capacitance@Frequency | 10 pF @ 1 MHz | 10 pF @ 1 MHz | 10 pF @ 1 MHz | 10 pF @ 1 MHz | 10 pF @ 1 MHz |