Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of B78148T1472J.
| Image |
| Series | MCC | MCC | MCC | MCC | MCC |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 380 mA | 380 mA | 380 mA | 380 mA | 380 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 650mOhm Max | 650mOhm Max | 650mOhm Max | 650mOhm Max | 650mOhm Max |
| Q@Freq | 40 @ 7.96MHz | 40 @ 7.96MHz | 40 @ 7.96MHz | 40 @ 7.96MHz | 40 @ 7.96MHz |
| Frequency-SelfResonant | 90MHz | 90MHz | 90MHz | 90MHz | 90MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz |