B82412A1682J.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of B82412A1682J.
| Image |
| Package/Case | 2-SMD | 2-SMD | 2-SMD | 2-SMD | 2-SMD |
| Series | SIMID | SIMID | SIMID | SIMID | SIMID |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 120 mA | 120 mA | 120 mA | 120 mA | 120 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 3.5Ohm Max | 3.5Ohm Max | 3.5Ohm Max | 3.5Ohm Max | 3.5Ohm Max |
| Q@Freq | 35 @ 7.96MHz | 35 @ 7.96MHz | 35 @ 7.96MHz | 35 @ 7.96MHz | 35 @ 7.96MHz |
| Frequency-SelfResonant | 115MHz | 115MHz | 115MHz | 115MHz | 115MHz |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| InductanceFrequency-Test | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz |