BFC237533392.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BFC237533392.
| Image |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Series | KP/MKP 375 | KP/MKP 375 | KP/MKP 375 | KP/MKP 375 | KP/MKP 375 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 3900 pF | 3900 pF | 3900 pF | 3900 pF | 3900 pF |
| Tolerance | ±3.5% | ±3.5% | ±3.5% | ±3.5% | ±3.5% |
| VoltageRating-AC | 500V | 500V | 500V | 500V | 500V |
| VoltageRating-DC | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.728 L x 0.354 W (18.50mm x 9.00mm) | 0.728 L x 0.354 W (18.50mm x 9.00mm) | 0.728 L x 0.354 W (18.50mm x 9.00mm) | 0.728 L x 0.354 W (18.50mm x 9.00mm) | 0.728 L x 0.354 W (18.50mm x 9.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |