BK/C515-250MA.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BK/C515-250MA.
| Image |
| Package/Case | |||||
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | C515 | C515 | C515 | C515 | C515 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| CurrentRating(Amps) | 250 mA | 250 mA | 250 mA | 250 mA | 250 mA |
| VoltageRating-AC | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V |
| VoltageRating-DC | - | - | - | - | - |
| ResponseTime | Slow Blow | Slow Blow | Slow Blow | Slow Blow | Slow Blow |
| BreakingCapacity@RatedVoltage | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) |
| MeltingI²t | 35A | 35A | 35A | 35A | 35A |