Infineon Technologies BSC22DN20NS3GATMA1
Numéro de pièce
BSC22DN20NS3GATMA1
Fabricant
Infineon Technologies
Catégorie :
Transistoren – FETs, MOSFETs – Einzeltransistoren
Emballage
PG-TDSON-8-5
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.BSC22DN20NS3GATMA1.pdf
Description
MOSFET N-CH 200V 7A TDSON-8-5
Product details
1. How to order BSC22DN20NS3GATMA1 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the BSC22DN20NS3GATMA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BSC22DN20NS3GATMA1?
Series OptiMOS™ OptiMOS™ OptiMOS™ OptiMOS™ OptiMOS™
ProductStatus Active Active Active Active Active
FETType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 200 V 200 V 200 V 200 V 200 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 7A (Tc) 7A (Tc) 7A (Tc) 7A (Tc) 7A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 10V 10V 10V 10V 10V
RdsOn(Max)@IdVgs 225mOhm @ 3.5A, 10V 225mOhm @ 3.5A, 10V 225mOhm @ 3.5A, 10V 225mOhm @ 3.5A, 10V 225mOhm @ 3.5A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 4V @ 13µA 4V @ 13µA 4V @ 13µA 4V @ 13µA 4V @ 13µA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 5.6 nC @ 10 V 5.6 nC @ 10 V 5.6 nC @ 10 V 5.6 nC @ 10 V 5.6 nC @ 10 V
Vgs(Max) ±20V ±20V ±20V ±20V ±20V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 430 pF @ 100 V 430 pF @ 100 V 430 pF @ 100 V 430 pF @ 100 V 430 pF @ 100 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 34W (Tc) 34W (Tc) 34W (Tc) 34W (Tc) 34W (Tc)