Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZD17C4V3P-E3-08
Numéro de pièce
BZD17C4V3P-E3-08
Fabricant
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Catégorie :
Dioden – Zener – Einzeldioden
Emballage
DO-219AB
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.BZD17C4V3P-E3-08.pdf
Description
DIODE ZENER 4.3V 800MW DO219AB
Product details
1. How to order BZD17C4V3P-E3-08 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the BZD17C4V3P-E3-08 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZD17C4V3P-E3-08?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance - - - - -
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 800 mW 800 mW 800 mW 800 mW 800 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case - - - - -
Impedance (Max) (Zzt) -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Operating Temperature 4.3 V 4.3 V 4.3 V 4.3 V 4.3 V
Supplier Device Package 25 µA @ 1 V 25 µA @ 1 V 25 µA @ 1 V 25 µA @ 1 V 25 µA @ 1 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 1.2 V @ 200 mA 1.2 V @ 200 mA 1.2 V @ 200 mA 1.2 V @ 200 mA 1.2 V @ 200 mA