Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZM55B39-TR
Numéro de pièce
BZM55B39-TR
Fabricant
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Catégorie :
Dioden – Zener – Einzeldioden
Emballage
2-SMD, No Lead
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.BZM55B39-TR.pdf
Description
DIODE ZENER 39V 500MW MICROMELF
Product details
1. How to order BZM55B39-TR on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the BZM55B39-TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZM55B39-TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZM55B39-TR.
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance - - - - -
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 500 Ohms 500 Ohms 500 Ohms 500 Ohms 500 Ohms
Impedance (Max) (Zzt) -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C
Operating Temperature 39 V 39 V 39 V 39 V 39 V
Supplier Device Package 100 nA @ 30 V 100 nA @ 30 V 100 nA @ 30 V 100 nA @ 30 V 100 nA @ 30 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA