BZT52B6V8-E3-08.pdf
| Image |
| Series | BZT52 | BZT52 | BZT52 | BZT52 | BZT52 |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power - Max | 410 mW | 410 mW | 410 mW | 410 mW | 410 mW |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 4.5 Ohms | 4.5 Ohms | 4.5 Ohms | 4.5 Ohms | 4.5 Ohms |
| Operating Temperature | 6.8 V | 6.8 V | 6.8 V | 6.8 V | 6.8 V |
| Supplier Device Package | 100 nA @ 3 V | 100 nA @ 3 V | 100 nA @ 3 V | 100 nA @ 3 V | 100 nA @ 3 V |