Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZW04-342B-E3/54
Numéro de pièce
BZW04-342B-E3/54
Fabricant
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Catégorie :
TVS - Dioden
Emballage
DO-204AL, DO-41, Axial
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.BZW04-342B-E3/54.pdf
Description
TVS DIODE 342VWM 548VC DO204AL
Product details
1. How to order BZW04-342B-E3/54 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the BZW04-342B-E3/54 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZW04-342B-E3/54?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 342V 342V 342V 342V 342V
Voltage-Breakdown(Min) 380V 380V 380V 380V 380V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 548V 548V 548V 548V 548V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 750mA 750mA 750mA 750mA 750mA
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W