Taiyo Yuden CB2012T100KV
Numéro de pièce
CB2012T100KV
Fabricant
Taiyo Yuden
Catégorie :
Festinduktivitäten
Emballage
0805 (2012 Metric)
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CB2012T100KV.pdf
Description
FIXED IND 10UH 300MA 910MOHM SMD
Product details
1. How to order CB2012T100KV on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CB2012T100KV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CB2012T100KV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CB2012T100KV.
Fabricant Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series CB CB CB CB CB
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA
Current-Saturation(Isat) 190mA 190mA 190mA 190mA 190mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 910mOhm Max 910mOhm Max 910mOhm Max 910mOhm Max 910mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 32MHz 32MHz 32MHz 32MHz 32MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz