Vishay Sfernice CH0402-150RGFPT
Numéro de pièce
CH0402-150RGFPT
Fabricant
Vishay Sfernice
Catégorie :
Chip-Widerstände (Oberflächenmontage)
Emballage
0402 (1005 Metric)
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CH0402-150RGFPT.pdf
Description
RES CH 0402 THIN FILM
Product details
1. How to order CH0402-150RGFPT on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CH0402-150RGFPT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CH0402-150RGFPT?
Fabricant Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice
Series CH CH CH CH CH
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 150 Ohms 150 Ohms 150 Ohms 150 Ohms 150 Ohms
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Power(Watts) 0.05W, 1/20W 0.05W, 1/20W 0.05W, 1/20W 0.05W, 1/20W 0.05W, 1/20W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.039 L x 0.024 W (1.00mm x 0.60mm) 0.039 L x 0.024 W (1.00mm x 0.60mm) 0.039 L x 0.024 W (1.00mm x 0.60mm) 0.039 L x 0.024 W (1.00mm x 0.60mm) 0.039 L x 0.024 W (1.00mm x 0.60mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.63mm) 0.025 (0.63mm) 0.025 (0.63mm) 0.025 (0.63mm) 0.025 (0.63mm)